Otomobil EhliyetiOtomobil kullanmak için ehliyet sınıfları

Otomobil ehliyeti sahibi olmak isteyenlerin almaları gereken sürücü belgesi, B Sınıfı Sürücü belgesidir. Yeni düzenleme sonrasında aracın şanzıman tipi göz önüne alınarak, B sınıfı sürücü belgesi “otomatik” ve “manuel” olarak ikiye ayrılmaktadır. Manuel B sınıfı ehliyet sahipleri otomatik otomobilleri de kullanabilirler fakat, tersi durumda otomatik otomobil ehliyeti sahipleri manuel araçları kullanamamaktadır.

Ayrıca B sınıfı ehliyeti olan sürücüler; B1, F ve M sınıfına giren araçları da kullanmaya yetkinlerdir. B1 Sınıf Sürücü Belgesi, dört tekerlekli motosikletleri kapsar. Yine son düzenlemelere göre minibüs (D1 Sınıf) ehliyeti almak isteyenlerin öncelikle B sınıf ehliyete sahip olma zorunluluğu gelmiştir.

B Sınıfı Sürücü ehliyeti hakkında daha fazla bilgi almak veya ehliyet eğitimine başvurmak için bize (0216) 399 86 85 numaralı telefondan veya iletişim formumuzu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Otomobil Ehliyeti İçin Neler Gereklidir?

“Otomobil ehliyeti kaç yaşında alınır?” ve “Otomobil ehliyeti fiyatı nedir?” gibi sorularınızın en net cevaplarını bize ulaşarak öğrenebilirsiniz. Fakat her yıl değişen harçlar haricinde, en uygun fiyatlı otomobil ehliyetine Tümer Sürücü Kursu avantajıyla sahip olabilirsiniz. 18 Yaşını dolduran adaylar B sınıf ehliyet almaya hak kazanabilirler. randevu.nvi.gov.tr sayfasından randevusunu alan adaylar Halkbank’a gereken harcı yatırmak suretiyle sürücü kursu işlemlerine başlamış olmaktadırlar.

Farklı sınıflarda talep edeceğiniz ehliyet fiyatları ile ilgili en güncel bilgiyi bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Ek Otomobil Direksiyon Dersleri

Tümer Sürücü Kursu uzman eğitmenleri, sizlerin trafiğe rahatça çıkabilmenizi sağlayacak gerekli eğitimleri sağlamaktadır. Fakat kullanmak istediğiniz araca daha hakim olmak isterseniz ya da kendinizi spesifik konularda yeterli görmediğiniz durumlarla ilgili bütün kursiyerlerimiz için uygun fiyatlı ek direksiyon dersi hizmeti vermekteyiz. Size özel olarak tahsis edilecek araçlarda ve özel parkurlar yardımı ile trafiğe gönül rahatlığı ile çıkmanızı sağlamaktayız.

Ek otomobil direksiyon dersi hizmeti, gerekli görüldüğü hallerde veya adayın talebi doğrultusunda gerçekleştirilir. Bunun haricinde adayların zorunlu olarak almaları gereken direksiyon dersi saatleri yönetmeliklerle belirlenir.