D Sınıfı Otobüs Ehliyeti

Tümer Sürücü Kursu

Otobüs Ehliyeti Sınıfları

2016 Sonrasında yapılan değişiklik ile otobüs ehliyet almak isteyenlerin başvuracakları sürücü belgesi D tipi olarak değiştirildi. 2016 Öncesi E tipi olarak bilinen ve artık D tipine dönüşen otobüs ehliyetinin kapsamı düzenlemede açıkça belirtilmektedir. En az 18 koltuk barındıran araçlar otobüs ehliyeti gerektirir. D sınıfı ehliyet için Maltepe Tümer Sürücü Kursu’muza başvuran adaylarımızın  ihtiyaç duyacakları ehliyet sınıfına göre eğitim programı belirlenmektedir.

(0216) 399 86 85 – Detaylı bilgi için arayın

İletişim Formu – Sorularınızı bize yazın

Otobüs Ehliyeti Alma Şartları

İki senedir yürürlükte olan son düzenlemelerin ardından, otobüs ehliyeti almak için gerekli olan kriterler de değişti. Sıklıkla sorulan sorulardan; otobüs ehliyeti kaç yaşında alınabilir, başvuru için en az hangi tip ehliyete sahip olunmalıdır, en az hangi tahsil durumu gereklidir ve otobüs ehliyeti sahipleri hangi tip araçları kullanabilirler sorularının cevapları da değişmiş oldu.

Otobüs ehliyeti, yani D Tipi Sürücü Belgesi almak isteyenler en az 24 yaşında olmalıdırlar. D Sınıfı Ehliyet için başvuracak adayların, en azından B sınıfı ehliyete sahip olmaları gerekmektedir. D Sınıfı sürücü belgesine başvurmak için gereken yaş sınırı gibi tahsil durumu şartı da vardır. Bu ehliyet tipi için başvuracakların en azından ilköğretim mezunu olmaları zorunluluğu aranır. Otobüs ehliyeti sahipleri M, B, B1, D1 ve F sınıfındaki araçları da kullanabilirler.

2020-2021 D Sınıf Ehliyet Fiyatı

Maltepe Tümer Sürücü Kursu 2020-2021 D sınıf otobüs ehliyet fiyatı, adayın mevcut sahip olduğu ehliyet tipine göre değişiklik göstermektedir. B’den D’ye geçmek isteyen adaylarımızın veya herhangi bir sürücü belgesine sahip olmayan adaylarımızın ödemeleri gereken otobüs ehliyet fiyatı değişmektedir. Ehliyet fiyatları ve gerekli evraklarla ilgili aklınızdaki bütün soruların cevaplarını bize ulaşarak uzman eğitmenlerimizden öğrenebilirsiniz.